Najnowsze kamizelki w ofercie sklepu

Najnowsze

Kamizelka męska jako dodatek do naszej stylizacji może mieć bardzo odmienne oblicze.

   W 1660 roku król Karol II powrócił z wygnania we Francji do Anglii, jednocześnie wprowadzając francuską modę na brytyjskim dworze. Panowie zaczęli ubierać się bardzo strojnie i z przepychem, jednak już 6 lat później, po Wielkiej Zarazie w Londynie, bogactwo to i luksus nieco spokorniały, zapoczątkowując zwyczaj noszenia zestawu składającego się z justaucrops - dopasowanego, ozdobnego kaftana, jedwabnych spodni do kolan, oraz kamizelki. Strój ten uchodzi za poprzednika trzyczęściowego garnituru, a cała ta maleńka historyjka jest opowieścią o narodzinach kamizelki. Początkowo kamizele sięgały niemal kolan, były bardzo bogato zdobione, i dopiero w połowie 19 wieku zaczęły przypominać to, co znamy również dzisiaj, wtedy również weszły do użytku codziennego.

   Poniżej prezentuję Wam kilka zdjęć z serii "Co można znaleźć w naszym sklepiku", kiedy czas nie pozwala Wam na szycie na miarę, a potrzebujecie czegoś ciekawego od ręki. Kamizelki użyte do ubrania naszych gentlemanów :) uszyła firma Collection Adam - polski producent najwyższej jakości męskich dodatków. Marynarki wykorzystane w sesji pochodzą z firm Lord i Noor. Poniższe przykłady pokazują, że kamizelka męska jako dodatek do naszej stylizacji może mieć bardzo odmienne oblicze. Może być wykorzystana jako element podnoszący formalność sportowej marynarki, lub jako sympatyczny casualowy dodatek w momencie, kiedy możemy pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji i zabawy.

 

 

Pozostałe aktualności

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

NAPISZ DO NAS tel. 52-370-05-05
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij