iParty Jacquard od Cerruti

iParty

Jedną z manufaktur dostarczającą tkaniny do mojej pracowni jest Lanificio Fratelli Cerruti. Historia firmy sięga roku 1881, kiedy to bracia Stefano, Antonio i Quintino Cerruti założyli swoją firmę we włoskiej Bielli. Do dnia dzisiejszego przędzalnia jest rodzinną firmą, w chwili obecnej jest zarządzana przez już trzecie pokolenie, w postaci Nino Cerrutiego. Nino jest także projektantem i stylistą, tworzył ubrania do filmów takich jak American Psycho czy Filadelfia, a jednym z jego podopiecznych był Giorgio Armani, lecz przędzalnia w rodzinnej Bielli zawsze była najbliższa jego sercu. Obecnie, w wieku 88 lat, większość pracy, biznesowej i artystycznej, jaką wykonuje Nino, koncentruje się wokół tej legendarnej piemonckiej miejscowości. A my możemy korzystać z owoców jego geniuszu  :) Przędzalnia Cerruti cieszy się międzynarodową sławą również ze względu na doskonałą jakość produkowanych tkanin. Połączenie włoskiej tekstylnej tradycji, najnowszych technologicznych rozwiązań oraz luksusowych, naturalnych surowców daje nam możliwość tworzenia garniturów, marynarek, płaszczy najlepszego gatunku, których noszenie jest prawdziwą przyjemnością. 

Poniżej przedstawiam Wam marynarkę uszytą z tkaniny z katalogu iParty, który przedefiniowuje znaczenie słowa ‘elegancja’. Jak powiedział Nino, mężczyzna powinien ubierać się z odpowiedną dozą beztroski, pozwalać sobie na eksperymenty, a nawet niewielkie błędy, ponieważ nie ma nic gorszego, niż usilne staranie, aby być zbyt eleganckim. W tym przypadku mieszanka wełny, wiskozy i elastanu dała nam niespotykany efekt. Tkanina mieni się w zależności od kąta padania światła, momentami wydaje się niemal zamszowa. Została ona stworzona przy użyciu krosien żakardowych – Cerruti jest jedną z niewielu przędzalni, które opanowały tę magiczną technikę. Pozwala ona na uzyskanie niezwykłych wzorów i deseni, zaspokajających potrzeby nawet najbardziej kreatywnych Klientów. Wieczorna ceremonia, wyjątkowe spotkanie w gronie przyjaciół, kameralne przyjęcie? Garnitur, marynarka czy może nawet smoking? Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.Pozostałe aktualności

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

NAPISZ DO NAS tel. 52-370-05-05
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij