Dwie realizacje z tkanin Lochcarron of Scotland

Dwie

Jeden z moich ukochanych Klientów zabrał swoją wspaniałą Żonę na wycieczkę do Szkocji. Jako że jest pasjonatem klasycznych, brytyjskich tkanin (ma już w swojej kolekcji kilka zestawów szytych między innymi z Harris Tweedu) nie byłby sobą, gdyby nie odwiedził miasteczka Selkirk, około 40 kilometrów od Edynburga. Mieści się tam zakład włókienniczy, o historii sięgającej 1892 roku – Lochcarron of Scotland. Nie jest to zwyczajne miejsce, ponieważ firma specjalizuje się w produkcji tradycyjnych, klasycznych tartanów. Podwoje są otwarte dla zwiedzających, ciekawscy mogą prześledzić, jak tworzone są tartany, począwszy od etapu projektu, poprzez tkanie, skończywszy na gotowych tkaninach, „przechadzających” się po wybiegach największych światowych projektantów, jak Vivienne Westwood, John Paul Gaultier czy Burberry. Na miejscu można zaopatrzyć się w materiały, wybierając z kilkuset możliwych wzorów, jak i pełną selekcję dodatków, szali, pledów, torebek, oraz oczywiście, tradycyjny szkocki kilt  :) a na zmęczonych zwiedzaniem i zakupami czeka kawa i domowego wyrobu ciasta. 

Kilka tygodni temu mój Klient przywiózł mi ze swojej wyprawy dwa kupony, zdobyte w Lochcarron. Tkaniny nie mają sobie równych – są ciężkie, mięsiste, o dość szorstkim chwycie, a tworzenie z nich odzieży to prawdziwa przyjemność. Mam również nadzieję, że będą równie przyjemne w użytkowaniu  :) Klient nie jest pasjonatem jedynie brytyjskich tkanin – jego wielką miłością są samochody marki Lotus. Na przymiarkach, przeglądając się w lustrze, drogi mój Gość uśmiechał się nieświadomie, wyobrażając sobie kolejny wyścig, w którym będzie miał okazję brać udział. Może jego nowe nabytki przyniosą mu szczęście, i, pośrednio, dzięki moim garniturom, będę mógł się cieszyć zwycięstwem? 
Kochani moi facebookowi przyjaciele, jeżeli zastanawiacie się, gdzie można spotkać mężczyzn odzianych tak odważnie, już spieszę Wam z odpowiedzą – w Berlinie  :) Lecz niezmiennie wierzę, że i na Polskie ulice przyjdzie czas, by rozkwitnąć kolorami i by przerwać codzienną monotonię niezwykłymi wzorami.


 

 

Pozostałe aktualności

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

NAPISZ DO NAS tel. 52-370-05-05
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij